Odpowiedzi na pytania

dotacja na kotły1.Jaka kwota dotacji jest możliwa do uzyskania?

Ostatecznie można uzyskać nawet całkowite pokrycie poniesionych kosztów, trzeba jednak pamiętać o ograniczeniach, takich jak otrzymanie dotacji, jeśli cena za kilowat mocy nie będzie przekraczała dziewięciuset złotych, albo tysiąca złotych za zamontowanie jednego metra kwadratowego kolektorów słonecznych.

2.Na kiedy planowane jest zakazanie używania węgla, jako paliwa opałowego?

Ostatecznie zakaz zacznie obowiązywać z dniem pierwszego października 2014 roku.

3.Biorąc pod uwagę, że w przeszłości w nieruchomości funkcjonował piec węglowy, to czy można zamontować na jego miejsce dwa kotły gazowe?

Istnieje taka możliwość.

4.Czy trzeba będzie w przyszłości zrezygnować z tak zwanego ogrzewania kominkowego?

Tak, będzie taka konieczność, kominki mogą być używane jedynie sporadycznie, jako pewnego rodzaju atrakcja. Można mieć w domu tylko jeden kominek i może być on opalany tylko i wyłącznie za pomocą drewna.

5.Czy osoba, która posiada kominki również może stać się beneficjentem programu dotacji na zmianę systemu ogrzewania?

Tak, jeśli kominki są ogrzewane na węgiel, ma się taką szansę. Nasz doradca służy pod tym względem radą i może się okazać nieocenioną pomocą w czasie wypełniania wniosku, by starać się o otrzymanie dotacji.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Polecamy:

Piecyki pelletowe Brzesko

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6.Czy osoba, która zdecydowała się na zrezygnowanie z kotłów węglowych na rzecz tych zasilanych gazem również może otrzymać stosowną dotację, jeśli wszystkie prace obywały się w 2012 roku?

Nie ma takiej szansy. Każda osoba, które chce otrzymać podobne wsparcie finansowe jest zobligowana do podpisania umowy ze stosownym Urzędem Miasta.

7.Jakie są alternatywy dla zwyczajnych kotłów opalanych węglem?

Trzeba je zmienić na ogrzewanie przyjazne środowisku. Możliwości jest kilka. Między innymi ogrzewanie gazowe czy olejowe. Istnieje poza tym szansa na skorzystanie z odnawialnych źródeł energii, jakie cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Przykładem może być chociażby pompa ciepła.

8.Jak przedstawia się kwestia przyszłych rachunków za wymienione ogrzewanie?

Można otrzymać do nich odpowiednią dopłatę. Bliższe informacje na ten temat posiada doradca firmy.

9. Jaki pakiet dokumentów jest zmuszona posiadać osoba, która próbuje w Urzędzie Miasta otrzymać dotację na wymianę ogrzewania?

Musi przedstawić dokument, którego zadaniem będzie poświadczenie, że dana osoba ma prawo swobodnego zarządzania nieruchomością. Bywa, że dodatkowo trzeba przedstawić również inną dokumentację. Informacji na ten temat udzieli nasz doradca.

10. Czy pieniądze na zmianę systemu grzewczego należy wyłożyć z własnej kieszeni?

Początkowo tak, dopiero później następuje odpowiednia refundacja kosztów. Istnieje jednak w naszej firmie specjalne rozwiązanie dla osób, które nie dysponują odpowiednimi środkami – możliwość przeprowadzenia transakcji bezgotówkowej. W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań, nasz konsultant pozostaje do dyspozycji klientów, jest w stanie udzielić wszystkich, wyczerpujących informacji na temat zmiany systemu grzewczego.